روش درست چک کردن تسمه خودرو

 

بازرگانی تسمه سپهر

روش درست چک کردن تسمه خودرو

تسمه‌های نصب شده در نزدیکی موتور سبب می شوند اجزائی مانند کمپرسور , پمپ هیدرولیک فرمان, دینام و واتر پمپ به عمل بیفتند. در خودروهای قدیمی برای هر دستگاهی از یک تسمه جدا از هم استفاده می کردند, این در حالی است که خودروهای امروزی از یک تسمه مارپیچی برای به کار انداختن کلیه دستگاه‌ها به کارگیری می نمایند. همان گونه که می دانید, تسمه‌ها به مرور فرسوده و کهنه میشوند و پاره شدن تسمه هم قادر است آسیبی بسیار جدی به موتور و اجزاء متصل به آن وارد نماید. بدین ترتیب بهتر است هر چند وقت یکبار نگاهی به تسمه‌های خودروتان بیندازید.

 

چک کردن تسمه های خودرو

در این مقاله به شما خوا‌هیم گفت چه قسمت‌هایی را بایستی بازدید نمایید.


مرحله اول
در مواقع رانندگی, توجه کنید آیا صدای جیغ ممتد به گوش می رسد یا این که نه؟ چنین صداهایی به معنای این میباشند که یک یا چند تسمه فرسوده, شل یا این که خراب شده‌اند.

مرحله دوم
تسمه‌ها را وارسی نمایید و ملاحظه کنید آیا نشانه‌هایی از فرسودگی به چشم می خورد یا این که نه؟ برای تحلیل کردن تسمه‌ها بهتر است تنها به نشانه‌های بصری اکتفا نکنید. تسمه‌ها را بکشید و به آنان ضربه بزنید تا درصورتی که ترک, ساییدگی یا این که شکنندگی در آنها وجود داشته باشد متوجه بشوید. در زمینه ی تسمه‌های مارپیچی بهتر است شیارها و محل چسبیدن لایه‌های متفاوت به همدیگر را هم وارسی نمائید.

مرحله سوم
به دنبال محل‌هایی بگردید که ظواهر لاستیک تسمه صاف و لیز یا این که درخشان شده ‌است. بخشهای صاف ممکن است موجب بشوند تسمه سر بخورد و پیش زمینه‌ای برای جوش آوردن موتور باشد.

مرحله چهارم
روش تحلیل کردن تسمه ها پولی‌ها را بازرسی نمائید. مشاهده کنید لاستیک روی پولی‌ها ته‌نشین نشده باشد و قسمت‌هایی از پولی شکسته نشده باشد زیرا میتواند به تسمه گیر نماید و سبب پاره شده آن بشود. تراز بودن تسمه‌ها بر روی چولی‌ها را هم مورد مشاهده قرار بدهید. تسمه‌ها بایستی صاف و بدون واسطه روی پولی‌ها قرار گرفته باشند.

www.sepehrbeltco.ir


شیوه بررسی کردن تسمه ها شل یا این که محکم بودن تسمه را ارزیابی فرمائید. بلندترین بخش از تسمه خودرو را مورد تست قرار بدهید. تسمه نباید بیشتر از 2.5 سانتی‌متر جای بازی داشته باشد.

بازرگانی تسمه سپهر ارائه دهنده بهترین و معتبرترین برندهای تسمه  و وارد کننده انحصاری تسمه ورکنس با گارانتی معتبر در سراسر ایران .